Arch. Donatas Rakauskas už projektą “Viešnagė” apdovanotas tarptautiniu “The Architecture MasterPrize” 2023 apdovanojimu

2023-12-20

2023 m. gruodį, architektūros konkursas “The Architecture Masterprize”, skirtas pagerbti ir pripažinti išskirtinius pasaulio projektus, demonstruojančius aukščiausią meistriškumą architektūroje ir dizaine, vienu iš nugalėtojų paskelbė arch. Donato Rakausko projektuotą “Viešnagę” Palangoje.

Tarptautinis “The Architecture Masterprize” konkursas, įsteigtas 2016 m. Los Andžele, jau spėjo tapti vienu reikšmingiausių architektūros ir dizaino apdovanojimų renginių pasaulyje, kasmet pritraukiančiu tūkstančius paraiškų iš daugiau kaip 80-imties pasaulio valstybių.

Konkurso vertinimo komisiją sudaro žinomi, išskirtiniai pasaulio architektai, dizaineriai bei akademikai, vadovaujami Valerie Schweitzer. Jų siekis yra išskirti, pagerbti ir apdovanoti darbus tų, kurie savo talentu peržengia ribas, nustato naujus standartus, o tai, kas įprasta, paverčia nepaprastu ir reikšmingai prisideda prie aplinkos tvarumo bei žmonių gerovės.

Per paskutiniuosius 8 metus tarp apdovanojimus pelniusių yra ir tokie pasaulyje žinomi vardai kaip Tadao Ando, “Adrian Smith and Gordon Hill”, “Kohn Pedersen Fox Associates”, David Chipperfield, “Bjarke Ingels Group”, “Zaha Hadid architects”.

Pasak konkurso organizatorių –  „architektūra ir dizainas yra inovacijos, ribų praplėtimas ir technologijų bei medžiagų panaudojimas įgyvendinant tai, kas gali pasirodyti neįgyvendinama. Konstrukcinių formų, struktūrų ir erdvių kūrimas, kurios praturtina mūsų gyvenimą.“

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.